www.telegrafi.com

1063 ms

cloudflare-nginx

utf-8

Rank of world for telegrafi.com is 1681. The text of title is Lajmet e fundit - Telegrafi and Html Meta Description Text is Telegrafi i'u sjell në kohë reale, sekond pas sekonde informacione dhe lajme, këshilla dhe analiza nga të gjitha sferat e jetës.. Server name's for this site is cloudflare-nginx works with 1063 ms landing page speed. Also Internet Protokol address (IP) is 104.25.104.36. Html Encoding (Character Sets) is utf-8. Estimated value is almost $1347204.

Site Title Lajmet e fundit - Telegrafi
Charset utf-8
Page Speed 1063 ms
Site Host www.telegrafi.com
Site IP 104.25.104.36
Site Server cloudflare-nginx
Site Language en-us
Google Analytic Code 2976507-1
Alexa Rank 1681

Keywords Density

Keyword Use Count(times) Use Rate(%)
video38 times2.83 %
foto38 times2.83 %
shumë30 times2.24 %
është13 times0.97 %
janë11 times0.82 %
lajme9 times0.67 %
euro8 times0.60 %
vetëm8 times0.60 %
këtë7 times0.52 %
edhe7 times0.52 %
sport6 times0.45 %
fortë6 times0.45 %
parë6 times0.45 %
auto6 times0.45 %
para6 times0.45 %
telegrafi5 times0.37 %
botë5 times0.37 %
thotë5 times0.37 %
milionë5 times0.37 %
ditë5 times0.37 %
këto5 times0.37 %
policia4 times0.30 %
marketing4 times0.30 %
tjera4 times0.30 %
transferim4 times0.30 %
futbollit4 times0.30 %
magazina4 times0.30 %
flet4 times0.30 %
mbani4 times0.30 %
mund4 times0.30 %
jemi4 times0.30 %
demarkacionit4 times0.30 %
form3 times0.22 %
20163 times0.22 %
kosovë3 times0.22 %
maqedoni3 times0.22 %
kulturë3 times0.22 %
gjermane3 times0.22 %
konfirmon3 times0.22 %
plagosur3 times0.22 %
zona3 times0.22 %
sigurt3 times0.22 %
mundshëm3 times0.22 %
ekonomi3 times0.22 %
historia3 times0.22 %
picamenit3 times0.22 %
kërkon3 times0.22 %
pushtuar3 times0.22 %
botën3 times0.22 %
transferimi3 times0.22 %
barcelonës3 times0.22 %
zihet3 times0.22 %
ngushtë3 times0.22 %
pyetjen3 times0.22 %
kush3 times0.22 %
messi3 times0.22 %
ronaldo3 times0.22 %
modelja3 times0.22 %
italiane3 times0.22 %
mbrëmjen3 times0.22 %
cristiano3 times0.22 %
ronaldon3 times0.22 %
femra3 times0.22 %
barkun3 times0.22 %
përderisa3 times0.22 %
jeni3 times0.22 %
shtatzënë3 times0.22 %
keni3 times0.22 %
zgjatuni3 times0.22 %
deri3 times0.22 %
pesë3 times0.22 %
centimetra3 times0.22 %
brenda3 times0.22 %
jave3 times0.22 %
ushtrim3 times0.22 %
thjesht3 times0.22 %
vite3 times0.22 %
hiqni3 times0.22 %
furrë3 times0.22 %
teknologji3 times0.22 %
iphone3 times0.22 %
rrjedhin3 times0.22 %
fotot3 times0.22 %
ndodh3 times0.22 %
dukagjini3 times0.22 %
kadaj-bujupi3 times0.22 %
vendosur3 times0.22 %
ndalojmë3 times0.22 %
ratifikimin3 times0.22 %
azem3 times0.22 %
syla3 times0.22 %
probleme3 times0.22 %
shëndetësore3 times0.22 %
dërgohet3 times0.22 %
qkuk3 times0.22 %
buzhala3 times0.22 %
thaçi3 times0.22 %
kalkulime3 times0.22 %
reagon3 times0.22 %
kundër3 times0.22 %

Link Analyse

Text Link Rel Target
zbuloni sa vite do të jetoni përmes këmbëve tuaja/zbuloni-sa-vite-te-jetoni-permes-kembeve-tuaja/
yjet/category/magazina/yjet/
xiaomi sjell mi notebook air/xiaomi-sjell-mi-notebook-air/
virgjëresha/horoskopi/virgjeresha/
ushtria peng i listës serbe, jo i demarkacionit/ushtria-peng-listes-serbe-jo-demarkacionit/
ushqimi dhe dieta/category/shendetesi/ushqimi-dhe-dieta/
ujori/horoskopi/ujori/
udhëtime/category/stil/udhetime/
tv / film/category/magazina/tv-film/
trend/category/stil/trend/
tenis/category/sport/sporte-tjera/tenis/
temat javore/category/shendetesi/temat-javore/
telegrafi.com, portali më transparent në maqedoni/telegrafi-com-portali-me-transparent-ne-maqedoni/
teknologji/teknologji/
të tjera/category/shendetesi/te-tjera/
te tjera/category/shendetesi/te-tjera/
stili/stili/
sportet luftarake/category/sport/sporte-tjera/sportet-luftarake/
sporte tjera/category/sport/sporte-tjera/
sport / fitnes/category/stil/sport-fitnes/
sport/sport/
smardonlinehttp://www.smardonline.com_blank
smardhttp://www.smardonline.comnofollow
shtëpi dhe dekor/category/stil/shtepi-dekor/
shtatzënia dhe problemet e syve/shtatzenia-dhe-problemet-e-syve/
shqipëri/category/lajme/shqiperi/
shkencë/category/lajme/shkence/
shitjet e iphone bien për 15 për qind/shitjet-e-iphone-bien-per-15-per-qind/
shigjetari/horoskopi/shigjetari/
shendetesia/shendetesi/
shendetesi/shendetesi/
seksi dhe dashuria/category/stil/seksi-dhe-dashuria/
sallonet/category/auto/sallonet/
sallatë tajlandeze me mish të bardhë pule (video)/sallate-tajlandeze-mish-te-bardhe-pule-video/
sallata/category/kuzhina/sallata/
rtv dukagjinihttp://www.dukagjini.com_blank
rrjedhin fotot e jaguar f-pace suv/rrjedhin-fotot-e-jaguar-f-pace-suv/
rritet presioni ndaj merkelit kayalexander scholz/rritet-presioni-ndaj-merkelit/
rivaldo: neymar shumë shpejtë më i miri në botë/rivaldo-neymar-shume-shpejte-miri-ne-bote/
rishikime/category/sport/rishikime/
receta gatimi/category/kuzhina/receta-gatimi/
radio dukagjinihttp://www.dukagjini.com/nofollow
qofte me spinaq në furrë/qofte-spinaq-ne-furre/
punime shkencore/category/shendetesi/punime-shkencore/
punime profesionale/category/shendetesi/punime-shkencore/
privacy policy/privacy-policy/
po flitet/category/magazina/po-flitet/
peshqit/horoskopi/peshqit/
peshorja/horoskopi/peshorja/
përtej shijes/category/kuzhina/pertej-shijes/
njerëz të kulturës që “vidhnin kulturë”?/njerez-te-kultures-qe-vidhnin-kulture/
ngjarje/category/auto/ngjarje/
nga duart e tua/category/kuzhina/nga-duart-e-tua/
muzike/category/magazina/muzike/
monaco pyet për turanin/monaco-pyet-per-turanin/
modë/category/femra/mode/
mobile/category/teknologji/mobile/
mjekësi alternative/category/shendetesi/mjekesi-alternative/
media sociale/category/teknologji/media-sociale/
më shumë/lajme/
me shume/moti/
mbrëmje donatorësh në kafenenë “izlet”/mbremje-donatoresh-ne-kafenene-izlet/
mbpeu: mjetet për ipard 2 nuk janë zvogëluar/mbpeu-mjetet-per-ipard-2-nuk-jane-zvogeluar/
mbi 1 milion euro dëme nga breshri në rahovec/mbi-1-milion-euro-deme-nga-breshri-ne-rahovec/
marketing/category/ekonomi/marketing/
maqedoni/category/lajme/maqedoni/
magazina/magazina/
luani/horoskopi/luani/
livescores/sport/livescore/
livescore/sport/livescore/
lifestyle/lifestyle/
lajme/lajme/
kuzhina/kuzhina/
kuriozitete/category/fun/kuriozitete/
kulturë/category/lajme/kulture/
kujdesi për kafshët/category/stil/keshilla-per-kafshet/kujdesi-per-kafshet/
kronika e zezë/category/lajme/kronika-zeze/
kreshnik hoti, shkencëtari që iu kthye kosovës/kreshnik-hoti-shkencetari-qe-iu-kthye-kosoves/
kosovë/category/lajme/kosove/
këto janë shenja që ajo po luan me ju/keto-jane-shenja-qe-ajo-po-luan-ju/
keshilla mjekesore/category/shendetesi/keshilla-mjekesore/
këshilla/category/shendetesi/keshilla-mjekesore/
kërko punëhttp://puna.telegrafi.com
kerko punehttp://puna.telegrafi.com/
karriera/category/femra/karriera/
ja si të përballeni me vapën e padurueshme/ja-si-te-perballeni-vapen-e-padurueshme/
internet/category/teknologji/internet/
infermieria dhe infermierët e anestezionit/infermieria-dhe-infermieret-e-anestezionit/
gurmania/category/kuzhina/gurmania/
geek/category/teknologji/geek/
gaforrja/horoskopi/gaforrja/
futboll/category/sport/futboll/
funzonehttp://fun.telegrafi.com
fun lajme/category/fun/fun-lajme/
fun/fun/
financa/category/ekonomi/financa/
fillojeni ditën me një gotë ujë të vakët/fillojeni-diten-nje-gote-uje-te-vaket/
femra/femra/
familja/category/femra/familja/
energjetika/category/ekonomi/energjetika/
ekonomi/ekonomi/
e vërteta (e hidhur) e vezëve që blini në dyqan/e-verteta-e-hidhur-e-vezeve-qe-blini-ne-dyqan/
domate të mbushura në furrë/domate-te-mbushura-ne-furre/
dështime/category/fun/deshtime/
deserte/category/kuzhina/deserte/
demi/horoskopi/demi/
daviet i jep përkrahje ministres së drejtësisë/daviet-jep-perkrahje-ministres-se-drejtesise/
dashi/horoskopi/dashi/
bukuri dhe kujdes/category/femra/bukuri-kujdes/
bujqësi/category/ekonomi/bujqesi/
bricjapi/horoskopi/bricjapi/
botë/category/lajme/bote/
bombë në zyrën për migrantë në gjermani/bombe-ne-zyren-per-migrante-ne-gjermani/
biznes/category/ekonomi/biznes/
binjakët/horoskopi/binjaket/
berzh-i nënshkruan ujdi me dy banka në kosovë/berzh-nenshkruan-ujdi-dy-banka-ne-kosove/
berzh mbështet edhe fondin e depozitave me grante/berzh-mbeshtet-edhe-fondin-e-depozitave-grante/
bebja/category/femra/bebja/
basketboll/category/sport/basketball/
barsoleta/category/fun/barsoleta/
ballina (aktualja&fokuset)/
automoto/category/sport/sporte-tjera/automoto/
auto lajme/category/auto/auto-lajme/
auto fun/category/auto/auto-fun/
auto/auto/
arnautovic vazhdon me stoke cityn/arnautovic-vazhdon-stoke-cityn/
arkiva/arkiva/
apps/category/teknologji/aplikacione/
aplikacione/category/teknologji/aplikacione/
ancelotti tregon pse refuzoi milanin/ancelotti-tregon-pse-refuzoi-milanin/
almen abdi largohet nga watfordi?/almen-abdi-largohet-nga-watfordi/
alergjia e syrit/alergjia-e-syrit/
akrepi/horoskopi/akrepi/
​guardiola "përjashton" futbollistët me mbipeshë/%e2%80%8bguardiola-perjashton-futbollistet-mbipeshe/

Response

Cache-Controlno-store, no-cache, must-revalidate
CF-RAY2c9157d5cf7b2537-ORD
Connectionkeep-alive
Content-Typetext/html; charset=UTF-8
DateWed, 27 Jul 2016 16:07:13 GMT
ExpiresThu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT
Link; rel=shortlink
Pragmano-cache
Servercloudflare-nginx
Set-CookiePHPSESSID=8otvioutqvejrsdvkuh8r2bm62; path=/
Transfer-Encodingchunked

Mata Tags

apple-itunes-appapp-id=1081768801
cache-controlmax-age=0
content-typetext/html; charset=utf-8
expires0
fb:app_id220167648175857
fb:pages141330285883356
format-detectiontelephone=no
mobileoptimized320
msapplication-tileimagehttp://www.telegrafi.com/wp-content/uploads/2016/02/favicon.png
og:descriptionportali telegrafi.com është portal i pavarur informativ dhe më i vizituar në gjuhën shqipe. i udhëhequr nga një staf profesional, telegrafi.com arrin të azhurohet me lajme në çdo kohë nga rubrika e ekonomisë, sporti, magazina, kultura, lifestyle, shëndetësi, teknologji.
og:imagehttp://www.telegrafi.com/wp-content/uploads/2016/03/00.telegrafi.png
og:localeen_us
og:site_nametelegrafi
og:titleportali telegrafi.com
og:typewebsite
og:urlhttp://www.telegrafi.com/
pragmano-cache
refresh300
robotsnoodp,noydir
twitter:cardsummary
twitter:creator@telegrafisti
twitter:descriptionportali telegrafi.com është portal i pavarur informativ dhe më i vizituar në gjuhën shqipe. i udhëhequr nga një staf profesional, telegrafi.com arrin të azhurohet me lajme në çdo kohë nga rubrika e ekonomisë, sporti, magazina, kultura, lifestyle, shëndetësi, teknologji.
twitter:imagehttp://www.telegrafi.com/wp-content/uploads/2016/03/00.telegrafi.png
twitter:site@telegrafisti
twitter:titleportali telegrafi.com
viewportwidth=device-width,height=device-height, initial-scale=1, maximum-scale=1, user-scalable=0
wp-parsely_version1.9

CSS Files

1/
2/wp-content/plugins/title-experiments-pro/css/wpex.css?ver=4.5.3
3/wp-content/themes/telegrafi/assets/css/bootstrap.min.css
4/wp-content/themes/telegrafi/assets/css/style.min.css?ver=1.17
5/wp-content/themes/telegrafi/assets/css/titillium-font.css
6/wp-content/themes/telegrafi/assets/font-awesome/css/font-awesome.min.css
7/wp-content/themes/telegrafi/assets/weather-icons-master/css/weather-icons.min.css
8/wp-content/themes/telegrafi/favicon.ico
9/wp-content/uploads/2016/02/favicon.png
10/wp-content/uploads/2016/02/favicon-150x150.png
11/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http%3a%2f%2fwww.telegrafi.com%2f
12/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http%3a%2f%2fwww.telegrafi.com%2f&format=xml

JS Files

1//www.advertsby.com/js/show_ads_supp.js?pubid=213
2//www.advertsby.com/js/show_ads_supp.js?pubid=214
3//www.advertsby.com/js/show_ads_supp.js?pubid=70950
4//www.advertsby.com/js/show_ads_supp.js?pubid=70971
5//www.advertsby.com/js/show_ads_supp.js?pubid=76810
6//www.advertsby.com/js/show_ads_supp.js?pubid=76811
7//www.advertsby.com/js/show_ads_supp.js?pubid=80108
8//www.advertsby.com/js/show_ads_supp.js?pubid=80109
9//www.advertsby.com/js/show_ads_supp.js?pubid=80183
10/wp-content/plugins/title-experiments-pro/js/jquery.cookie.js?ver=1.4.1
11/wp-content/plugins/title-experiments-pro/js/titleexpro.js?ver=0.9.7
12/wp-content/plugins/wp-experiments-free/js/jquery.cookie.js?ver=1.4.1
13/wp-content/plugins/wp-experiments-free/js/titles.js?ver=8.4
14/wp-content/plugins/wpsolr-search-engine/bower_components/jsurl/url.min.js?ver=4.5.3
15/wp-content/plugins/wpsolr-search-engine/js/autocomplete_solr.js?ver=4.5.3
16/wp-content/plugins/wpsolr-search-engine/js/bootstrap-typeahead.js?ver=wpsolr_10.5
17/wp-content/themes/telegrafi/assets/js/general.min.js?ver=1.7
18/wp-content/themes/telegrafi/assets/js/jquery.lazyloadxt.min.js
19/wp-content/themes/telegrafi/assets/js/jquery.min.js
20/wp-content/themes/telegrafi/assets/js/kerkopune.min.js
21/wp-content/themes/telegrafi/assets/js/moti.min.js
22/wp-includes/js/wp-embed.min.js?ver=4.5.3
23http://relay-ks.ads.httpool.com
24http://static.criteo.net/js/px.js?ch=1
25http://static.criteo.net/js/px.js?ch=2